poradniki

klejenie tapety fizelinowej

Rozwijamy wszystkie części tapety i sprawdzamy, czy mamy wszystkie wydruki (bryty) a następnie składamy obraz w całość ( zalecane jest pozostawienie luźno zrolowanych wydruków na 2 -3 dni do całkowitego zaniku zapachu farby.

Gwarancją równego położenia tapety jest narysowanie na ścianie pionowej linii ( wyznaczamy ją np.: za pomocą nici z ciężarkiem ) i do niej przykładamy boczną krawędź fototapety. Tylko małe wydruki składają się z jednej części, większe - powyżej 150 cm szerokości podzielone są na bryty. Aby ułatwić układanie proponujemy je wcześniej ponumerować. Kolejno przyklejamy bryty jeden po drugim.

Nie rekomendujemy aplikacji brytów “ na zakładkę “ z uwagi na grubość fototapet.

Wcześniej przygotowanym klejem smarujemy ścianę szerokim pędzlem lub wałkiem do tapet.

Do posmarowanej klejem ściany przykładamy suchą tapetę flizelinową i dociskamy wałkiem tapeciarskim. Ważne aby nie robić tego ręką, gdyż łatwo na tym etapie uszkodzić tapetę.

Nadmiar kleju należy delikatnie usunąć wilgotną gąbką. Warto pamiętać nanosząc tapetę na ścianę aby nie naklejać całej od razu tylko stopniowo - najpierw przyklejać  partie od góry w dół. Tak naniesioną fototapetę zostawiamy do wyschnięcia.

Używając nożyka introligatorskiego usuń zbędne paski tapety przy suficie i listwie przypodłogowej.

Zawsze przesuwaj wałek razem z nożem podczas cięcia.

Naklejanie fototapet flizelinowych polecamy klejem Metylan Direct „ do tapet flizelinowych”;  do fototapet winylowych strukturalnych - Metylan Extra.

Znajdziesz nas na:

gplusfacebook
Wszelkie prawa zastrzeżone © adudu.pl | 2019