poradniki

klejenie tapety lateksowej

Rozwijamy wszystkie części tapety i sprawdzamy, czy mamy wszystkie wydruki (bryty), a następnie składamy obraz w całość ( zalecane jest pozostawienie luźno zrolowanych wydruków na 2-3 dni ).

Gwarancją równego położenia tapety jest narysowanie na ścianie pionowej linii ( wyznaczamy ją np.: za pomocą nici z ciężarkiem) i do niej przykładamy boczną krawędź fototapety. Tylko małe wydruki składają się z jednej części, większe - powyżej 150 cm szerokości podzielone są na bryty. Aby ułatwić układanie proponujemy je wcześniej ponumerować. Bryty przyklejamy jeden po drugim,  zazwyczaj na „styk”, zaczynając zawsze od strony okna – wtedy łączenia są najmniej widoczne.

Fototapety przytwierdzamy do ściany za pomocą kleju. Smarujemy nim tapetę „ po lewej stronie”.

Fototapetę dociskamy wałkiem tapeciarskim – nie należy tego robić ręką lub szmatką, gdyż łatwo można w ten sposób uszkodzic namoknietą tapetę.

Nadmiar kleju należy delikatnie usunąć wilgotną gąbką. Warto pamiętać nanosząc tapetę na ścianę aby nie naklejać całej od razu, tylko stopniowo najpierw przyklejać partie od góry w dół. Tak naniesioną fototapetę zostawiamy do wyschnięcia.

Naklejanie fototapet lateksowych polecamy klejem Metylan „do tapet papierowych i gruntowania”.

W przypadku fototapety z laminatem proponujemy zakupić klej  Metylan „ do tapet winylowych i grubych papierowych” ( klej ten jest zdecydowanie mocniejszy ).

Znajdziesz nas na:

gplusfacebook
Wszelkie prawa zastrzeżone © adudu.pl | 2019